Psy Tarantino i Mr. Blonde

Kto lubi filmy Q. Tarantino? Ja! Ja! Ja!
Kto lubi piosenki z filmów Tarantino? Ja! Ja! Ja!

Pan T. zwykle umieszcza w filmach świetne piosenki, które bardzo mocno grają.
Jak bardzo grają? Bardzo, bardzo. W filmach Tarantino piosenki często grają główne role. To nie tylko podkład w tle sceny. Piosenki są śpiewane, słuchane, lub opisywane (słynna historyjka z „Like a virgin”) przez bohaterów filmów. Pomyślałam więc, że warto poświęcić im kilka wpisów.

Dziś przykład genialnego wykorzystania piosenki Stuck in the middle with you w wykonaniu the Stealers Wheel.
Piosenka została wykorzystana w filmie Reservoir Dogs z 1992r. Ścieżka do filmu jest bardzo bogata w nieco „leciwe” 😉 kawałki. Już na początku filmu „Little Green Bag” jest niezłe, a przez cały film towarzyszą nam piosenki z radia, zapowiadane niezwykle monotonnym głosem.
Jak dla mnie punktem kulminacyjnym jest właśnie dzisiejsze „Stuck in the middle with you”, użyte w scenie która chyba na zawsze zmienia odbiór tego kawałka. Nie będę za bardzo spoilować, ale warto to obejrzeć. Scena z Mr. Blondem który włącza radio, a potem tańczy z ostrym narzędziem to świetny kawałek kina, chociaż dosyć brutalny.

Co do samej piosenki to ukazała się na debiutanckim albumie zespołu „Stealers Wheel” w 1972r. Została napisana przez duet Joe Egana i Gerry’ego Rafferty’ego (Rafferty zmarł w styczniu tego roku, najbardziej znany jest chyba jego utwór „Baker Street” z solowej kariery). Swoją wersję „Stuck…” nagrał również Michael Buble, ale nie jest taka dobra jak oryginał, więc sobie darujemy.
Słuchamy:
Stuck in the middle with you – Stealers Wheel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s